Tel. Sekretariat: 61 869-1285 | Fax: 61 869-1572 | e-mail: dermatologia@spsk2.pl

Działalność Katedry i Kliniki Dermatologii
Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Katedra i Kinika Dermatologii UM wraz z Poradnią Dermatologiczną jest nowoczesnym i jedynym w Wielkopolsce ośrodkiem klinicznym, który specjalizuje się w leczeniu nowotworów skóry, ciężkich postaci jej atopowego zapalenia czy pokrzywki. W oddziale stosuje się nowoczesne terapie, w tym terapie biologiczne łuszczycy, leczenie zakażeń grzybiczych skóry i błon śluzowych oraz chorób tkanki łącznej i chorób pęcherzowych. Specjaliści z naszego ośrodka zajmują się leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową, dermatoz o przebiegu ciężkim i trudnych diagnostycznie chorób skóry, wymagających wysokospecjalistycznych procedur medycznych.
Wykwalifikowana kadra przeprowadza nowoczesną diagnostykę chorób alergicznych, chorób nowotworowych skóry, chorób pęcherzowych, chorób tkanki łącznej czy diagnostykę grzybic. Ponadto wykonujemy badania histopatologiczne, bakteriologiczne i mikologiczne oraz serologiczne w kierunku kiły, rzeżączki, AIDS i zakażeń chlamydialnych oraz boreliozy skóry.

W strukturach Katedry i Kliniki znajduje się również Poradnia łuszczycy i leczenia biologicznego. Poradnia zajmuje się leczeniem i działaniami profilaktycznymi stosowanymi u chorych na łuszczycę zwykłą oraz na łuszczycowe zapalenie stawów. Lekarze pracujący w poradni są przygotowani do stosowania leczenia systemowego u chorych na łuszczycę oraz do kwalifikacji chorych do leczenia w programach lekowych NFZ dotyczących zastosowania nowoczesnych terapii antycytokinowych u chorych na łuszczycę zwykłą oraz łuszczycowe zapalenie stawów.

Copyright © 2015 - All Rights Reserved - www.dermatologia.ump.edu.pl